مشاوره آنلاین روانشناسی:

پرسش و پاسخ‌ها در مورد مشاوره آنلاین روانشناسی

آیا می‌توانم برای فرزندم مشاوره آنلاین بگیرم؟

خیلی از وب سایت‌ها مشاوره آنلاین برای نوجوانان هم ارائه می‌کنند. مشاوره آنلاین برای کودکان کم سن و سال‌تر ممکن است محدودتر باشد. احتمالاً باید این موضوع را با ارائه دهنده خدمات درمانی‌تان چک کنید.

چه مدت در درمان خواهم بود؟

این موضوع به نیازهای درمانی‌تان بستگی دارد. برخی افراد فقط برای مدتی کوتاه پیامهایی را ردّو بدل می‌کنند و در یکی دو جلسه آنلاین شرکت می‌کنند. برخی دیگر از مشاوره آنلاین به عنوان یک منبع درازمدت استفاده می‌کنند.

چندبار با روانشناسم صحبت خواهم کرد؟

این موضوع بسته به نیازها، ترجیحات و سایتِ درمانی که انتخاب می‌کنید خیلی فرق می‌کند. می‌توانید یکبار در روز با روانشناس آنلاینتان پیام رد و بدل کنید. یا می‌توانید هر ماه یکبار در یک ویدئوچت شرکت کنید. همه اینها به توصیه‌های روانشناستان و اینکه چه چیزی برایتان بهتر است بستگی دارند.

چه نوع مسائلی را می‌توان به صورت آنلاین درمان کرد؟

بیشتر مسائل سلامت روان را می‌توان به صورت آنلاین درمان کرد. افسردگی، اضطراب، مسائل مربوط به استرس، اختلال هراس و حتی مشکلات سوء مصرف مواد معمولاً برای مشاوره آنلاین مناسب هستند.

آیا مشاوره آنلاین امن و محرمانه است؟

متخصصان مجاز سلامت روان باید از قوانین و ضوابط اخلاقی‌ای که تضمین کننده اصل محرمانگی هستند تبعیت کنند. می‌توانید در مورد این موضوع که اطلاعات شما چطور حفظ شده و محرمانه می‌مانند با ارائه دهنده خدماتتان صحبت کنید. برخی وب سایت‌ها به شما این امکان را می‌دهند تا هنگام ثبت نام در سایت از یک اسم مستعار استفاده کنید تا مجبور نباشید اسم کاملتان را بگویید.

آیا من همیشه با یک روانشناس صحبت می‌کنم؟

بیشتر وب سایت‌های مشاوره آنلاین به شما این امکان را می‌دهند تا هر بار که وارد سایت می‌شوید با همان روانشناس همیشگی صحبت کنید. اگر ترجیح می‌دهید روانشناستان را عوض کنید، می‌توانید این مورد را نیز درخواست کنید.

مشاوره آنلاین برای شما به چه معناست؟

مشاوره آنلاین می‌تواند یک روش مؤثر، محرمانه و راحت برای دسترسی به خدمات سلامت روان باشد. خیلی از روانشناسان در حال حاضر در نتیجه همه­گیری ویروس کرونا مشاوره آنلاین را ارائه می‌دهند. اگر به امتحان کردن مشاوره آنلاین علاقمندید، قبل از اینکه تصمیم بگیرید کدام وبسایت یا اپلیکیشن برای نیازهای شما از همه مناسب‌ترند،  در مورد گزینه هایتان تحقیق کنید.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید