روانشناس خوب در شمال تهران

 دکتر روانشناس خوب در شمال تهران:

یکی از دغدغه‌های مراجعی که می‌خواهند به روانشناس مراجعه کنند این است که چگونه می توانند یک روانشناس خوب در ناحیه خود در تهران را به طور مثال پیدا کنند، در واقع در عصر حاضر به دلیل دوری مسافت یکی از مواردی که مراجعان به آن دقت دارند، نزدیک بودن مرکز روانشناسی به آنها است به همین خاطر به طور مثال فردی که در شمال تهران زندگی می‌کند برایش راحت‌تر است که با یک روانشناس خوب در همان ناحیه نیز مشاوره داشته باشد تا به طور مثال به یک روانشناس در جنوب تهران.

یکی از سوال هایی که پیش می‌آید این است که:

چطور یک روانشناس خوب در شمال تهران را پیدا کنیم:

اولین راه حل این است که از دوستان و یا نزدیکان مان در این مورد پرسیده و یا از دکترهایی که در حیطه های دیگر کار می‌کنند زیرا برخی از نزدیکان مان در مورد دکتر روانشناس می‌پرسیم می‌توانیم در مورد رویکرد آن نیز اطلاعات بیشتری کسب کنیم.

دومین راهکار این است که با جستجو در اینترنت می توانیم روانشناسی در محلی که زندگی میکنیم بیابیم به طور مثال اگر شما در غرب تهران زندگی می کنید با جستجویی دکتر روانشناس خوب در غرب تهران می توانید به لیست روانشناسان خوبی که در این ناحیه از تهران زندگی می کنند دست پیدا کنید.

به چه مواردی دقت کنیم؟

مهم ترین مساله در جلسه روان درمانی این است که ما چقدر می توانیم در جلسه خود افشاگری داشته باشیم، و مقاومت های خود را بشکنیم، این مساله هم به خودمان و هم به روانشناسمان کمک می کند تا بتوانیم سریع تر مساله را موشکافی و حل کنیم، لازمه این خود افشاگری این است که بتوانیم با رواندرمانگرمان احساس راحتی کنیم. حال برای بعضی از افراد یکی از مسایلی که باعث می شود احساس راحتی بیشتری با درمانگر خود داشته باشند این است که هم جنس خودشان باشد.

در حقیقت در انتخاب روانشناس خوب در شمال تهران می توان گفت:

پیدا کردن یک روانشناس یا درمانگر ممکن است شبیه فرایندی دلهره آور به نظر برسد زیرا گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارند و شما ممکن است ندانید که از کجا شروع کنید. توصیه های دیگران اغلب می توانند راهی عالی برای یافتن یک درمانگر خوب باشند.

همچنین می توانید با یک مرکز سلامت روان در محله خود تماس بگیرید.

هنگام تصمیم گیری در مورد انتخاب یک روان درمانگر احتمالی، باید بفهمید که مدارک شان چیستند و آیا برای درمان مشکل شما صلاحیت دارند یا نه.

هرگاه تعیین کردید که درمانگر به اندازه کافی آموزش دیده و مجوز لازم را دارد، اگر وب سایتی داشته باشند می توانید شرح حال آنها را در وب سایت شان مشاهده کنید، یا سوالات تان را برایشان ایمیل کنید تا بدانید که آنها کجا تحصیل کرده اند و چند سال تجربه دارند. همچنین شاید بخواهید بدانید که آیا آنها هیچ حیطه تخصصی خاصی دارند یا نه.

به عنوان مثال، یک درمانگر ممکن است تخصصش در زمینه مشاوره ازدواج یا خانواده باشد، در حالیکه دیگری ممکن است کارشناسی در زمینه سوء مصرف مواد باشد، اما هردو ممکن است در درمان افسردگی هم مهارت داشته باشد. همچنین ممکن است شما در مورد سبک درمانی شان و اینکه آیا روش های دیگری را نیز بررسی کرده اند که بر تکنیک آنها تاثیرگذار باشند، مانند کاهش استرس مبتنی بر ذهن آگاهی نیز کنجکاو باشید.

هرگاه برای امتحان کردن یک جلسه با یک درمانگر آماده شدید، یادتان باشد که از همه مهمتر این است که هردوتایتان موافق بوده و از ادامه همکاری با هم احساس راحتی کنید. درمان یک فرایند دو طرفه مشارکتی پیدا کردن راهکارهایی برای تقویت افکار، رفتارها و هیجانات سازنده ای است که باعث ایجاد تغییری مثبت در زندگی شما می شوند.

کلام آخر

روان درمانی باید یک فرایند بی خطر و حمایتی باشد، فرقی نمی کند که شما تصمیم بگیرید از چه نوع درمانی استفاده کنید. در هر صورت هنگام کار با یک درمانگر، باید همیشه از راحت حرف زدن و درمیان گذاشتن احساسات و چالش های مربوط به مشکلتات احساس راحتی داشته باشید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید