روانشناس متخصص افسردگی:

نقش روانشناس متخصص افسردگی کمک به بهداشت روانی افراد و درمان افسردگی آن ها و همچنین سایر چالش های عمومی زندگی است که به دلیل این مشکل با آن مواجه می شوند. یک دکتر روانشناس متخصص افسردگی با رویکردهای مختلفی می تواند افسردگی مراجع را درمان کند، ازجمله رویکرد رفتاری، رویکرد شناختی رفتاری، رویکرد روانکاوی، رویکرد روان پویشی بلند مدت و یا کوتاه مدت و …

روانشناس متخصص افسردگی

برای تعیین وقت و هماهنگی برای مشاوره با خانم دکتر رشن با شماره ۲۲۷۹۷۸۳۶ می توانید تماس بگیرید.

تا نشانه های یک دوره افسردگی را تشخیص دهند، بتوانند نشانه هایشان را رصد کنند و اگر بازگشت و عود مجدد بیماری را تجربه کردند سریعاً درخواست کمک بدهند.

آموزش مهارت های اجتماعی

آموزش مهارت های اجتماعی به شما یاد می دهند که چگونه با دیگران به شیوه ای موثرتر تعامل داشته باشید تا بتوانید روابط سالمی داشته باشید. هدف بهبود مهارت های ارتباطی شما و یادگیری نحوه ایجاد یک شبکه اجتماعی قوی با دیگران است، مثلاً با ایجاد روابطی مبتنی بر صداقت و احترام.

مشاوره حمایتی

مشاوره حمایتی نسبت به برخی از درمان های دیگر کمتر ساختارمند است و اساساً شامل گوش دادن به حرفهای شماست وقتی دارید هر آنچه که در ذهن تان می گذرد را درمیان می گذارید. در این نوع مشاوره از شما دعوت می شود تا در مورد هر مسئله ای که می خواهید صحبت کنید و درمانگر تلاش می کند تا درک و حمایتش را به شما نشان دهد.

درمان مبتنی بر حل مسئله

درمان مبتنی بر حل مسئله هدفش تعریف سخت ترین مسائل تان است، سپس شما را راهنمایی می کند تا برای غلبه بر مسائل تان چندین روش را پیدا کنید. درمانگر به شما کمک می کند تا همه گزینه هایتان را ارزیابی کنید و بهترین راهکار را برای خود انتخاب کنید.

خانواده درمانی یا زوج درمانی

خانواده درمانی یا زوج درمانی را شاید بتوان زمانی درنظر گرفت که افسردگی یک شخص بر افراد دیگر خانواده هم تاثیر می گذارد. این روش مستلزم بررسی هریک از نقش های شما و انتظاراتی است که از شما می رود. این نوع درمان همچنین شامل آموزش به عزیزان تان در مورد افسردگی و نحوه تاثیر آن بر زندگی شماست.

گروه های حمایت

گروه های حمایت به شما این امکان را می دهند تا با افراد دیگری که ممکن است با مسائل و نشانه هایی که شما در رابطه با افسردگی تان تجربه می کنند، ارتباط داشته باشند صحبت کنید. خیلی از افراد می گویند که بودن به عنوان عضوی از اینگونه گروهها به آنها کمک می کند تا متوجه شوند که تنها نیستند و ایده ها و منابعی را برای بهبودی شما ارائه می کند.

منابع آنلاین

وب سایت ها، چت روم ها و برنامه های آنلاین زیادی هستند که به افراد مبتلا به افسردگی کمک می کنند. مزیت این گزینه این است که کمک به شما در همه اوقات روز و شب فراهم است. فقط کافی است که آنلاین شوید و اطلاعات و حمایت مورد نیازتان را پیدا کنید.

کتاب های خودیاری

کتاب های خودیاری می توانند بسیاری از همان مهارت هایی که افراد در درمان کسب می کنند را آموزش دهند. ایراد کار این است که این گزینه مستلزم این است که شما بتوانید اطلاعات را در زندگی خودتان به کار ببندید.

خیلی از کتاب های خودیاری بصورت رایگان از طریق کتابخانه های محلی موجود هستند. شما همچنین می توانید آنها را در کتابفروشی های آنلاین پیدا کنید، که به شما این توانایی را می دهند تا ببینید کدام گزینه ها بیشترین نقد و بررسی ها را دارند

تغییرات در سبک زندگی

ایجاد تغییراتی خاص در سبک زندگی تان می تواند به شما در کاهش احساس افسردگی تان کمک کند. سه تا از مهمترین تغییراتی که می توانید انجام دهید عبارتند از استفاده از یک رژیم غذایی سالم، انجام ورزش بدنی منظم و داشتن خواب کافی.

هیچ رویکردی وجود ندارد که تنها درمان درست و مناسب برای افسردگی به شمار برود. درمانگران با بیماران شان تلاش می کنند تا برنامه های درمانی مناسب و مخصوصی را ایجاد کنند تا بتوانند نیازها و نگرانی های خاص آنها را رفع کنند. روان درمانی می تواند به بیماران کمک کند تا راههایی را برای مقابله بهتر با استرس و مدیریت نشانه های افسردگی شان یاد بگیرند. این راهبردها می توانند منجر به بهبودی شده و بیماران را قادر سازند تا بهترین عملکردشان را به نمایش بگذارند

رفتاردرمانی دیالکتیکی و روانشناس متخصص افسردگی:

رفتاردرمانی دیالکتیکی عمدتاً مبتنی بر رفتاردرمانی شناختی است. تفاوت اصلی اش این است که این درمان از افراد مبتلا به افسردگی می خواهد تا افکار و رفتارهای منفی شان را تایید کرده و بپذیرند. از طریق تمرین تایید، افراد می توانند با هیجانات منفی شان کنار بیایند، مقابله با استرس و تنظیم واکنش هایشان نسبت به آنرا یاد بگیرند، و حتی روابط شان با دیگران را بهبود دهند.

درمان بین فردی (IPT) و روانشناس متخصص افسردگی:

درمان بین فردی (IPT) نوعی درمان است که در آن بیماران یاد می گیرند تا روابط شان را با دیگران با بیان بهتر هیجانات و حل مشکلات شان به شیوه هایی سالم تر بهبود دهند. درمان بین فردی به بیماران کمک می کند تا اتفاقات مشکل ساز زندگی شان را حل کرده یا با آنها خودشان را تطبیق دهند، مهارت های اجتماعی را ایجاد کنند و روابط شان را سازماندهی کنند تا بتوانند حمایت از مقابله با نشانه های افسردگی و عوامل استرس زای زندگی را افزایش دهند.

در حقیقت می توان گفت درمان بین فردی مبتنی بر این ایده است که افسردگی می تواند با روابط ما مرتبط باشد. بنابراین، هدف این نوع درمان کمک به بهبود مهارت های ارتباطی شماست، مانند تبدیل شدن به یک ارتباط برقرارکننده بهتر و یادگیری نحوه رفع تعارضات. جلسات درمان بین فردی از لحاظ مدت زمانشان نسبتاً کوتاه هستند، و معمولاً ۱۲ تا ۱۶ هفته طول می کشند.

تعارض بین فردی  و حمایت اجتماعی ضعیف همچنین در احساس افسردگی نیز نقش دارند. درمان بین فردی با پرداختن به نقش های اجتماعی فعالی و تعاملات بین فردی بر این مسائل تمرکز دارد. در طول درمان، درمانگر معمولاً یک یا دو حیطه مشکل برای تمرکز بر آن را انتخاب می کند.

این نوع درمان شامل بررسی روابط اجتماعی با افراد مهم در زندگی تان نیز است. این درمان می تواند شامل روابط با شریک تان، دوستان، خانواده و همکاران تان باشد. هدف شناسایی نقشی است که این روابط در زندگی شما ایفا می کنند و روش هایی را برای رفع تعارضات پیدا می کنند.

دکتر روانشناس خوب برای افسردگی شما ممکن است از شما بخواهد تا سناریوهای متفاوتی را بازی کنید تا بدین ترتیب ارتباطات تان را تمرین کرده و بهبود دهید. هف از این کار این است که شما بتوانید این راهبردها را در روابط تان پیاده سازی کنید و یک سیستم حمایت اجتماعی قوی تر را ایجاد کنید.

درمان روان پویشی و دکتر روانشناس خوب برای افسردگی:

درمان روان پویشی نوعی درمان است که اغلب در فیلم ها به تصویر کشیده می شود. در طول این جلسات درمانی، یاد می گیرید که افسردگی تان ممکن است چه ارتباطی با تجربیات گذشته تان، تعارضات حل نشده یا زخم های التیام نیافته شما داشته باشند. درمانگر به شما کمک می کند تا به این مسائل بپردازید تا بدین ترتیب بتوانید در زندگی تان پیش بروید.

درمان روان پویشی فرض را بر این قرار می دهد که افسردگی می تواند به خاطر تعارضات حل نشده-معمولاً ناخودآگاه- روی بدهد، که اغلب از کودکی فرد نشات گرفته اند. هدف این نوع درمان توسط دکتر روانشناس خوب برای افسردگی برای بیمار این است که از انواع هیجاناتش آگاه تر شود، از جمله هیجانات متناقض و مشکل ساز، و به بیمار به گونه ای موثرتر کمک کنند تا این احساسات را تحمل کنند و با دید مفیدتری به آنها نگاه کنند.

برخلاف برخی از رویکردهای درمانی دیگر برای افسردگی، درمان روان پویشی اغلب کمتر متمرکز و طولانی مدت تر است. این رویکرد می تواند برای یافتن ارتباطات در تجربه های گذشته و درک اینکه این اتفاقات چگونه ممکن است به احساس افسردگی کمک کنند مفید باشد. این رویکرد همچنین می تواند برای ایجاد خودآگاهی و افزایش ظرفیت های هیجانی خاص مفید باشد.

 

رویکرد رفتاری و دکتر روانشناس خوب برای افسردگی:

یک دکتر روانشناس متخصص افسردگی که با رویکرد رفتاری کار می کند برای درمان مراجعین با مشکل افسردگی تمرکزش را بر روی رفتارهای آن ها می گذارد تا افکارشان. به طور مثال سعی می کند تا جای امکان رفتارهایی که باعث لذت فرد می شود را در زندگیش اضافه کند، البته این نکته مهم است که فرد افسرده یکی از ملاک هایش برای تشخیص افسردگی این است که از چیزی لذت نمی برد. اما یک روانشناس متخصص افسردگی سعی می کند آرام آرام و از رفتارهایی که انجام دادن آن ها برای فرد راحت تر است شروع کند.

در حقیقت فعالسازی رفتاری به شما یاد می دهد که:

چگونه هدف گذاری کنید و فعالیت هایی خوشایندتری را در سبک زندگی تان بگنجانید. هدف این درمان اجتناب از انزوا و افزایش تعاملات مثبتی است که شما با محیط تان دارید. با فعال شدن و شرکت در فعالیت های خوشایند و لذت بخش، نشانه های افسردگی تان ممکن است کاهش یابند. تمرکز اصلی رفتار درمان برای افسردگی بر فعالسازی رفتاری است. که این کار شامل کمک به بیماران برای دست زدن به فعالیت هایی است که احساس بهزیستی و تندرستی شان را افزایش می دهند. رفتاردرمانی متمرکز بر تغییر رفتارهایی است که بر هیجانات تاثیرگذارند.

بعد از گذشت مدتی روانشناسان به این نکته رسیدند که تنها اضافه کردن رفتارهای لذت بخش کفایت نمی کند. بلکه در حقیقت این افکار مراجع است که او را به سمت افسردگی برده است، در نتیجه بهتر این است که تغییر در رفتار و افکار مراجع با هم صورت بگیرد.

رویکرد درمان شناختی رفتاری(CBT) و روانشناس متخصص افسردگی:

درمان شناختی رفتاری (CBT) نوعی درمان است که در آن بیماران یاد می گیرند تا الگوهای فکری و رفتاری منفی شان که می توانند به افسردگی شان کمک کنند را شناسایی و مدیریت نمایند. درمان شناختی رفتاری به بیماران کمک می کند تا تفکر منفی یا غیرمفیدشان را شناسایی کنند، باورهای نادرست شان را تغییر دهند، رفتارهایی که ممکن است باعث بدتر شدن افسردگی شان شوند را تغییر دهند، و با افراد با روش های مثبت تری تعامل داشته باشند.  در حقیقت می توان گفت رفتاردرمانی شناختی (CBT) نوعی گفتگودرمانی است که برای کمک به تغییر همه الگوهای فکری و رفتاری منفی طراحی شده اند که ممکن است در افسردگی نقشه داشته باشند یا باعث بدتر شدنش شوند. این درمان همچنین بطور کلی کوتاه مدت است و بر مشکلات فعلی تان و یادگیری مهارت های مقابله ای جدید تمرکز دارد.

چون شناخت درمانی و رفتار درمانی برای درمان افسردگی و اختلالات اضطراب با هم همکاری خوبی دارند و این دوتا اغلب در رویکردی به نام رفتاردرمانی شناختی (CBT) با هم ترکیب می شوند. درمانگرتان ممکن است از شما بخواهد که یک دفترچه یادداشت روزانه برای یادداشت و پیگیری اتفاقات آن هفته تان و هرگونه واکنش منفی و خودبراندازی که نشان می دهید داشته باشید. پاسخ های منفی عادتی به اتفاقات (که به واکنش های منفی خودکار معروف هستند) فقط یک الگوی تفکری هستند که ممکن است شما طی یک دوره CBT به آن بپردازید.

سایر الگوهای پاسخ شامل تفکر همه یا هیچ و تعمیم افراطی هستند که دوتا از تحریفات شناختی رایج به مشار می روند. هرگاه یاد گرفتید که چگونه الگوهای پاسخ تان را تشخیص دهید، با درمانگرتان تلاش خواهید کرد تا روش های جدید تفکر و شیوه های پاسخ را یاد بگیرید. شما همچنین ممکن است گفتگوهای درونی مثبت را تمرین کنید.

مثل شناخت درمانی و رفتاردرمانی، رفتاردرمانی شناختی نیز معمولاً کوتاه و هدف محور است و معمولاً شامل پنج تا ۲۰ جلسه ساختاریافته است که متمرکز بر پرداختن به مسائل و نگرانی های خاص و رفع آنهاست۴.

جلسات رفتاردرمانی شناختی اغلب با تکالیفی برای منزل همراه هستند که ممکن است شامل تهیه و نوشتن یک دفترچه روزانه، تمرین فعالیت های آرامسازی، انجام مطالعات، و استفاده از کاربرگ هایی متمرکز بر اهداف خاص باشند. پژوهش های بیانگر این هستند که رفتاردرمانی شناختی می تواند در درمان افسردگی موثر باشد و ممکن است تاثیرات ماندگاری داشته باشد که از عود افسردگی در آینده جلوگیری می کند.

شناخت درمانی و روانشناس متخصص افسردگی

ایده اصلی شناخت درمانی این است که افکار ما می توانند بر هیجانات مان تاثیر بگذارند. به عنوان مثال، اگر ما بخواهیم در هر تجربه ای به دنبال یک روزنه امید و یا یک چیز امیدوارکننده باشیم، بیشتر احتمال دارد که احساس خوبی پیدا کنیم، در مقابل وقتی که فقط بر بعد منفی همه چیز تمرکز کنیم. در حقیقت تفاوتش با درمان شناختی رفتاری این است که شناخت و تفکر را عامل ایجاد مشکل می داند.

افکار منفی می توانند به افسردگی ما کمک کرده و آنرا بدتر کنند. وقتی شما در حلقه دائمی ای از افکار منفی گرفتار شده باشید احساس خوب داشتن خیلی سخت است. شناخت درمانی به افراد کمک می کند تا یاد بگیرند الگوهای رایج تفکر منفی شان (که به تحریفات شناختی معروفند) را شناسایی کرده و آن الگوی تفکر منفی را به الگوهای تفکری مثبت تری تبدیل کنند و لذا خلق شان را بهبود دهند۲. شناخت درمانی معمولاً کوتاه مدت و متمرکز بر هدف است. جلسات درمانی با یک طرح و برنامه خاص برای هر جلسه سازماندهی می شوند و تمرین و تکالیفی نیز برای انجام دادن در خارج از جلسه درمانی درنظر گرفته می شوند. شناخت درمانی معمولاً بین شش هفته تا چهار ماه طول می کشد.

درمان افسردگی توسط دکتر روانشناس خوب برای افسردگی

افسردگی نشانه ضعف نیست. بلکه چیزی است که شما فقط می توانید بر آن غلبه کنید. افسردگی یک بیماری است که نیازمند درمان حرفه ای و تخصصی است. اما با درمان های درست و مناسب، افراد می توانند بهبود یابند.

داروهای ضدافسردگی می توانند برای کاهش نشانه های افسردگی در برخی افراد مفید باشند، بخصوص در افرادی که افسردگی شدید دارند. روان درمانی هم یک درمان موثر است، چه به تنهایی و چه همراه با داروها. مزایای روان درمانی شاید تاثیر ماندگاری داشته باشند که از افراد در مقابل بازگشت نشانه ها حتی بعد از پایان درمان نیز محافظت می کنند.

ملاقات با یک روانشناس در مورد افسردگی

روانشناسان مجاز متخصیین بسیار آموزش دیده سلامت روان هستند که در زمینه کمک به افراد برای بهبودی از افسردگی تجربه دارند. طبق مشاهدات، چند رویکرد مختلف نسبت به روان درمانی به بهبودی بیماران از افسردگی کمک می کنند، بخصوص کسانی که دارای افسردگی خفیف تا متوسط هستند. روان درمانی می تواند به افراد مبتلا به افسردگی کمک کند تا:

 • آن دسته از اتفاقات زندگی که در افسردگی شان نقش دارند را مشخص کنند و به آنها کمک می کنند تا روش هایی را برای تغییر، پذیرش یا سازگاری با آن موقعیت ها پیدا کنند.
 • اهداف واقع بینانه ای را برای آینده خود تعیین کنند.
 • فرایندهای تفکری تحریف شده یا رفتارهای غیرمفید یا غیر کمک کننده ای که در احساس ناامیدی و درماندگی شان نقش دارند را شناسایی کنند.
 • مهارت هایی را برای مقابله با نشانه ها و مشکلات شان توسعه داده و دوره های افسردگی شان را شناسایی کرده یا از آنها جلوگیری کنند.

روان درمانی برای درمان افسردگی

اغلب اوقات به روان درمانی گفتگودرمانی گفته می شود. رویکردهای مختلفی نسبت به روان درمانی وجود دارند. بسیاری از درمانگران در نوع خاصی از درمان برای افسردگی تخصص دارند، اما گاهی اوقات چندین رویکرد را با هم ترکیب می کنند تا یک درمان فردی شده تر را ایجاد کنند که مبتنی بر نیازهای درمانی خاص شما باشد.

از آنجاییکه بسیاری از انواع روان درمانی وجود دارند، مطالعه ای برای بررسی اینکه کدام درمان ها برای افسردگی از همه موثرترند انجام شد. محققان دریافتند که همه درمان های زیر نتایج خوبی را ارائه می کنند.

 

دکتر روانشناس متخصص افسردگی

یک روانشناس دکتری برای به دست آوردن صلاحیت خود تحت آموزش بسیار زیادی قرار می گیرد. آن ها معمولا ۴ سال مقطع کارشناسی و۷ سال تحصیلات تکمیلی دارند و پس از آن آموزش های عملی را می گذرانند. انتخاب روانشناس متخصص افسردگی بستگی به کیفیت کار و ترجیح فردی شخص دارد. فرد باید یک روانشناس واجد شرایط با تجربه در منطقه خود پیدا کند که ضمن اینکه از مهارت او در درمان افسردگی مطمئن باشد، با او احساس راحتی کند. در این مقاله در زمینه معیارهای روانشناس خوب برای افسردگی و نحوه انتخاب آن بحث خواهد شد. پس در ادامه این مقاله با ما همراه شوید.

روانشناس چیست؟

روانشناس  متخصص مشکلات روحی – روانی است. روانشناسان از زمینه ای در علوم عمومی و علوم رفتاری و عصبی استفاده می کنند تا به مردم کمک کنند علت افکار، احساسات یا رفتارهای خود را شناسایی و درمان کنند. سپس روانشناس می تواند به فرد کمک کند که مشکلات خود را برطرف سازد و در صورت نیاز رفتارهای خود را تغییر دهد. بر اساس همین مبنا یک روانشناس خوب برای درمان افسردگی نیز روانشناسی است که تجربه اش در زمینه درمان افسردگی و تشخیص آن زیاد باشد.

روانشناس در چه مواردی می تواند کمک کند؟

به دلایل مختلف ممکن است فردی از روانشناس کمک بگیرد. دلایل ممکن است طولانی مدت باشد، مانند افسردگی مزمن یا کوتاه مدت باشند.

مثال های دیگر کمک به افراد برای کنار آمدن با این موارد است:

فشار عصبی

بی خوابی

مسائل مربوط به سلامت روان

مشکلات رابطه

اعتیاد

مشکلات شناختی

تمایلات جنایی

سازگاری با ناتوانی

برخی از روانشناسان در زمینه های خاص روحی –  روانی تخصص یا تجربه دارند. فرد باید بررسی کند که آیا روانشناس مورد نظر او تجربه درمان افسردگی را دارد یا خیر.

ملاک های یک روانشناس متخصص افسردگی خوب چیست؟

یک روانشناس خوب در زمینه فعالیت خود مهارت و تجربه لازم را دارد و درمانی با کیفیت بالا ارائه می دهد.

انجمن روانشناسی آمریکا (APA) پیشنهاد می کند که یک روانشناس خوب در زمان درمان، موارد زیر را برای شخص در نظر بگیرد:

 • مشخصات
 • ارزش های منحصر به فرد
 • موقعیت
 • اهداف شخصی

قبل از هر چیز یک روانشناس دکترا باید دارای مجوز مربوطه پس از گذراندن دوره آموزش دکترا باشد.

نحوه انتخاب روانشناس متخصص افسردگی

روانشناسی که برای یک مشکل روحی و روانی خوب کار می کند، ممکن است در مشکلات دیگر نتیجه مشابه نداشته باشد. هنگام انتخاب روانشناس، عوامل حرفه ای و شخصی وجود دارد که افراد باید آن ها را در نظر بگیرند. در واقع یک روانشناس موثر در درمان افسردگی قادر خواهد بود متناسب با نیازهای فردی شخص شیوه درمان را انتخاب کند.

رویکردها

رویکردهای مختلفی وجود دارد که بسته به موضوع ممکن است یک روانشناس از آن ها استفاده کند. انتخاب یک روانشناس با تجربه در زمینه مربوطه احتمال اجرای یک برنامه درمانی را افزایش می دهد. این امر تا حدی به نوع درمانی که شخص می خواهد انجام دهد، بستگی دارد.

یک روانشناس ممکن است تنها از مشاوره استفاده کند یا در کنار آن روش های دیگری مانند دارو یا هیپنوتیزم درمانی را به کار ببرد.

ارتباط

برای موثر بودن درمان، فرد باید با روانشناس خود كاملا راحت باشد. داشتن یک رابطه خوب باعث می شود در زمینه موضوعات حساس بتوانید راحت تر صحبت کنید.

 

سوالاتی برای پرسیدن

داشتن یک مشاوره اولیه به فرد این امکان را می دهد که ببیند آیا روانشناس مناسبی انتخاب می کند یا خیر. نکات زیر برخی از مواردی است که ممکن است شخص بخواهد در هنگام مشاوره اولیه انجام دهد:

بررسی کنید که روانشناس از چه شرایطی برخوردار است. همچنین مطمئن شوید که مجوز دولتی دارند.

از روانشناس در زمینه تجربه و علاقه او در این زمینه سوال کنید. با این کار می توان فهمید که آیا مناسب فرد هستند یا نه.

در زمینه هزینه ها سوال کنید. بررسی کنید که هزینه درمان چقدر است و آیا بیمه آن را پوشش می دهد یا خیر.

بدانید که برنامه درمانی شامل چه مواردی است. آیا این درمان کاملا مبتنی بر مشاوره است یا روانشناس روش های دیگری را نیز در بر می گیرد؟

از پرسیدن سوالاتی که ناراحت کننده به نظر می رسند، نترسید. بهتر است از همان ابتدا به روانشناس و توانایی آن ها اطمینان داشته باشید.

چه موقع به دنبال کمک باشید:

یک روانشناس می تواند در بسیاری از مشکلات به شما کمک کند. اگر فردی سطح بالایی از موارد زیر را تجربه می کند، بهتر است که به دنبال کمک باشد.

 • نگران بودن
 • غمگینی
 • درماندگی
 • پرخاشگری یا سایر رفتارهای غیرمعمول

یک شاخص خوب در زمینه زمان درخواست کمک این است که آیا یک چالش بهداشت روانی بر فعالیت های روزمره فرد، مانند خواب یا کار او تأثیر می گذارد.

روانشناس خوب برای درمان افسردگی

همان طور که مشخص شد روانشناسی برای درمان افسردگی خوب است که در زمینه تخصص و تجربه داشته باشد، بعضی از روانشناسان به طور خاص تر در زمینه افسردگی و یا مشکلات فردی کار می کنند این روانشناسان برای افسردگی بیشتر توصیه می شوند.

همه انسان ها در مواقعی دچار ناراحتی می شوند. اما افسردگی چیز دیگری است. افسردگی یک جور ناراحتی و یاس شدید است که روزها به طول می انجامد و  مانع از فعالیت های زندگی روزمره شده و حتی می تواند باعث درد جسمی نیز بشود. خوشبختانه افسردگی بسیار قابل درمان است.

افسردگی، که به اختلال افسردگی عمده یا افسردگی بالینی نیز معروف است، یکی از رایج ترین اختلالات روانی در ایالات متحده است.در سال ۲۰۱۴، طبق برآوردها بر اساس آمارهای موسسه ملی بهداشت روانی (NIMH) حدود ۱۵٫۷ میلیون فرد بزرگسال در امریکا-حدود ۷ درصد کل جمعیت بزرگسالان امریکا- حداقل یک دوره افسردگی عمده را تجربه کرده ­اند.

درمان افسردگی شدید

برای درمان افسردگی شدید دارو درمانی توصیه می شود، علاوه بر آن روان درمانی نیز در کنار دارو درمانی حتما توصیه می شود که انجام شود. افسردگی شدید به افسردگی اطلاق می شود که بر روی عملکرد فرد ، خواب و اشتهای او نیز تاثیرگذار باشد. علاوه بر این حالت ها حداقل باید ۲ هفته طول بکشد تا به آن اختلال افسردگی اساسی گفته شود. تقریبا فرد باید در تمام طول این ۲ هفته حالت غم و بی لذتی را داشته باشد.

روان شناس افسردگی آنلاین:

در برخی موارد که مراجع به دلیل دوری مسافت و یا ترجیحات شخصی خود می تواند درمان خود را با روانشناسش به صورت آنلاین و ویدیو کال انجام دهد که تاثیرگذاری آن با توجه به مقالات در این زمینه در حد درمان رودر رو می باشد.

افسردگی شدید خودکشی:

یکی از سوال هایی که افراد به کرات از روانشناس ها در مورد افسردگی می پرسند این است آیا افسردگی باعث خودکشی میشود؟ و جواب آن این است که بله، قطعاً. در صورتی که فرد دچار افسردگی شدید شود احتمال افکار خودکشی و یا اقدام به آن به مراتب بیشتر از حالت طبیعی در افراد است.به همین دلیل توصیه می‌شود که وقتی دچار افسردگی می شوید حتما به یک روانشناس افسردگی (تهران) برای درمان مراجعه کنید.

تست افسردگی:

آیا یک متخصص درمان افسردگی برای تشخیص افسردگی در افراد احتیاج به تست افسردگی دارد؟ لزوماً خیر، کاملا بستگی به تشخیص دکتر روانشناس دارد، در بعضی موارد روانشناس افسردگی قبل از هر جلسه درمانی یک تست افسردگی می گیرد تا بتواند پیشرفت مراجع را به طور عینی داشته باشد، اما در صورتی که خود شما بخواهید تست افسردگی را در خانه بزنید و از میزان افسردگی خود مطلع شوید تست افسردگی بک توصیه میشود.

بهترین روانشناس افسردگی:

بهترین روانشناس افسردگی در تهران کیست؟ جواب به این پرسش بستگی به انتخاب رویکرد درمانی روان‌شناسی است که شما انتخاب می کنید، علاوه بر آن مهمتر از این مورد می توان گفت اگر ارتباط خوبی با روانشناسی برقرار می کنید این مهم تر از هر موضوع دیگری است.

خلاصه

افسردگی قابل درمان است و بیشتر افراد با روان درمانی، دارودرمانی یا ترکیبی از این دو شاهد بهبودی هایی در نشانه هایشان هستند. می گویند، روشی که برای یک نفر موثر است ممکن است لزوماً برای دیگری موثر نباشد.

مقالات مرتبط با این موضوع:

بدترین نوع افسردگی

شما با این جستجوها به این مقاله رسیده اید:

روانشناس خوب برای درمان وسواس، بهترین روانشناس برای درمان وسواس ، روانشناس متخصص وسواس، روانشناس متخصص وسواس خوب، دکتر روانشناس خوب برای افسردگی

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید