یک تراپیست خوب در تهران چه ویژگی هایی دارد؟

افراد واژه های متفاوتی را برای تراپیست(خوب در تهران) یا روان درمانگر استفاده می کنند، در ابتدا بهتر است در مورد کاربرد هر یک از شغل ها و اینکه چه نیاز هایی را مرتفع می کنند توضیح دهیم، زیرا در بسیاری از موارد افراد این کلمات را به جای هم استفاده می کنند.

coaching یا مربیگری:

هدف یک coach رساندن شما به نتیجه و هدف دلخواهتان است. در حقیقت یک coach در کنار شخص هست تا بتواند اهدافش را محقق کند و بر مهارت سازی در فرد متمرکز است. در واقع یک coach یا مربی در کنار شما قرار می گیرد تا مهارت رسیدن به اهداف خود را پیدا کنید. می توان گفت شما اهداف مشخصی دارید و دنبال مهارت برای رسیدن به آن هستید. به طور مثال اگر یک کنکوری می تواند از یک coach استفاده کند تا به او کمک کند که چطور درس بخواند نه یک تراپیست خوب(در تهران).

راهنما:

در صورتی که هدف و قصدتان مشخص است ولی نیاز به اطلاعات دارید و نه مهارت، می توانید از یک راهنما استفاده کنید. به طور مثال می خواهید انتخاب رشته کنید، می رید پیش یک راهنما، او شغل ها را می شناسد و اطلاعات کافی در این زمینه دارد، این اطلاعات را می گیرد با اطلاعات خودش چک می کند و می گوید این رشته ها برای تو مناسب است، و یا اگر می خواهید مهاجرت کنید، اطلاعات شما را می گیرد و می گوید اگر به این کشورها مهاجرت کنید برایتان خوب است، به این فرد می گویند راهنما نه یک تراپیست خوب(در تهران)..

مشاور:

هدفش پختگی فرد است و روشش هم روانشناختی است. در واقع شخص یک مساله ای را در زندگیش مطرح می کند، می گوید من در این حیطه از زندگی مشکل دارم، مثلا در روابط عاطفی. مشاور با روش های روانشناختی به فرد کمک می کند که به تدریج راه حل را در درون خودش پیدا کند و به تدریج برای مسایل زندگی اش، توانمندی حل مساله پیدا کند، و وقتی این مساله اش حل شد، جلسات مشاوره اش تمام می شود، در نتیجه جلسات مشاوره همیشه کوتاه مدت است(نسبت به جلسات یک تراپیست خوب در تهران).

تراپیست خوب (در تهران):

یک تراپیست خوب یا روان درمانگر همواره با یک درد و رنج طرف است، یعنی لزوما یک مساله در یک حیطه خاص و کوچک نیست، یک مشکل تقریبا در اغلب و همه حیطه ها دیده می شود و عمق بیشتری دارد و روند و متد درمانی است. از همه موارد بالا ممکن است استفاده شود، اما رویکرد درمانی است. به عبارتی اگر نگاه کنیم روان درمانی و تراپی(کار یک تراپیست خوب در تهران) بلند مدت تر است، پیچیده تر است، عمقی تر است و معطوف به اختلال های روانی است(مانند اضطراب، افسردگی و ..) و بخش های هوشیار و ناهوشیار را هم لازم است که مد نظر قرار بدهد.

در حالی که مشاوره کوتاه مدت تر است و مشکلات خاصی از زندگی که محدود به یک زمان و مکان است را بررسی می کند.

البته این تعاریف به این معنی نیست که یکی از آن ها به دیگری برتری دارد، یعنی یک تراپیست خوب در تهران از یک مشاور خوب بهتر است، بلکه برخی از اشخاص ممکن است در حال حاضر به یک راهنما احتیاج داشته باشند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید