در یک جلسه معمولی نوروفیدبک چند الکترون روی پوست سرد و یک یا دو الکترود روی گوش قرار می‌گیرند و با استفاده از تجهیزات الکترونیکی پیشرفته بازخورد تصویری لحظه ای از فعالیت مغز شما روی مانیتور نشان داده میشود.

الکترودها الگوهای الکتریکی را که مغز می آید اندازه می‌گیرند این کار مثل این است که یک پزشک به صدای قلب شما از روی سطح پوست تان گوش کنند.

هیچ الکترونیک در روش نوروفیدبک داخل مغز قرار نمی‌گیرد فعالیت الکترونیکی الکتریکی مغز شما در کامپیوتر نشان داده شده و ضبط می‌شود به طور معمول انسان ها نمی توانند روی الگوهای امواج مغزی خود تحصیلی تاثیر قابل توجهی دارند چون از آنها اطلاع خاصی دارد و وقتی امواج مغزی در چند هزار و ۹ ثانیه بعد از تولید آن روی صفحه کامپیوتر نشان داده می شود این قابلیت را پیدا می‌کنند که روی آنها تاثیر بگذارند و آنها را تغییر دهند این مکانیسم عملکرد سازه شرطی سازی عامل ای نامیده می شود.

تاثیر نوروفیدبک بر اختلال خواندن در کودکان اختلال خواندن از شایع‌ترین انواع اختلال یادگیری می باشد این اختلال در حقیقت با ناتوانایی در شناسایی لغات درک مطلب ضعیف و خواندن با اشتباه زیاد و کم علی‌رغم اینکه فرد از هوش طبیعی برخوردار است مشخص میشود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید